Kremelina

DETOXIKÁCIA/detox

Je process, kedy zbavujeme svoj organizmus toxických látok, voľných radikálov, prebytočnej vody, prekyslenia, aj črevných parazitov.

Toxické látka, alebo Toxín – je to akákoľvek látka, ktorá vytvára dráždivé, alebo škodlivé účinky v tele. Patria sem lieky, alkohol, cigarety, cukor, nesprávna voda, malinovky, intolerančné potraviny, presýtenosť určitými potravinami, ale nepriamo aj stres, ktorý do nášho tela vylučuje negatívne emočné toxíny

Úlohu detoxikácie v rámci organizmu,  v prvom rade vykonáva pečeň, ale podieľajú sa na nej aj orgány vylučovacej sústavy, t.j. tráviaca sústava, obličky a močová sústava, ďalej v tomto procese zohráva dôležitú úlohu aj obehová sústava a lymfatický systém..

Kladiete si otázku, či potrebujete detox?

Je dôležité si uvedomiť, že toxíny na nás denno-denne číhajú. Zákerne parazitujú najmä v črevách, pečeni a v obličkách. To, že je naše telo zaplavené škodlivými chemikáliami, ktoré priam prosí o detoxikáciu, sa prejavuje formou rôznych symptómov, ako sú bolesti hlavy, bolesť chrbta, únava, zhoršená kvalita pleti, lámavé vlasy a nechty, hnačky, zápcha, hormonálna nerovnováha, nepríjemný zápach z úst spôsobený zle fungujúcim tráviacim traktom, plesne..

Zažívame denno-denný stres, pijemen málo vody, žijeme v zhoršenom životnom prostredí, mnohí žijeme nezdravý životný štýl. To všetko spôsobuje prekyslenie organizmu a vzniku acidózy.

Spoliehať sa na to, že naše telo si poradí s vyplavovaním zdraviu nebezpečných toxínov úplne samo, je prinajmenšom riskantné a nezodpovedné voči svojmu zdraviu. Obzvlášť v dobe, kedy ich množstvo a vplyv nemusíme mať vôbec pod kontrolou.

 Detoxikáciou sa Nakopnete zvnútra a pripravíte sa pre lepšie vstrebávanie potrebných doplnkových výživ

 

KEDY JE VHODNÉ OBDOBIE DETOXIKÁCIE?

Detox sa doporučuje spravidla pri zmene ročných období, hlavne na jar a na jeseň. Jarná očista uzatvára zimné obdobie plné kalorických, ťažkých jedál a nedostatku pohybu a naplní vyprázdnené vitamínové zásoby organizmu, jesenná je zase dobrá na posilnenie imunitného systému pred chladnými, zimnými mesiacmi, ale aj ako prevencia, napríklad voči Covid – kedykoľvek

 Nápomocné pre zdravie/detox  sú:

Ovocie a zelenina: Pestrá kombinácia čerstvých surovín dodáva vitamíny a dôležité živiny. Ovocie navyše zvyšuje hladinu energie, ktoré by nemali chýbať v priebehu celého roka.

Dostatočný príjemn tekutín (tiež pomáhajú obličkám vyplavovať toxány z tela)

Celkovo nevhodné a zvlásť pri detoxe sú:

rafinovaný cukor, biela múka, kofeín, alkohol, lepok, mliečne výrobky

Drastické spôsoby detoxikácie ako hladovka a prísny pôst sú neúčinné a potenciálne nebezpečné.

Nehrňte sa preto do akejkoľvek detoxikačnej diéty, ktorú objavíte na internete. Môže byť nevyvážená a nezdravá.„Drastické postenie sa môže zapríčiniť únavu, poruchy sústredenia, psychické napätie, ale aj vážnejšie zdravotné poruchy, chudokrvnosť a mnohé iné,” vyjadrila sa pre tvnoviny.sk lekárka bratislavského regionálneho ÚVZ Alžbeta Béderová.

Detox nie je hladovka !

Detoxom spomalíte proces starnutia. Príval toxínov, ktoré naše telo zaťažujú, je jedným z faktorov, ktorý významne prispieva ku starnutiu.

Známe prínosy užívania kremeliny DiatomPlus:

· má inhibičný účinok na koronárne ochorenia.

· pomáha pri regenerácii a udržiavaní životne dôležitých pľúcnych tkanív, ktoré chránia pľúca pred znečistením. Udržiavaním, alebo prestavbou pružnosti pľúcneho tkaniva oxid kremičitý znižuje zápal pri bronchitíde.

· môže fungovať ako liek proti kašľu. Oxid kremičitý “tónuje” hornú časť dýchacieho systému (nos, hltan a hrtan) a znižuje opuch spôsobený jeho pozitívnym pôsobením na lymfatický systém.

· udržuje menopauzu bez stresu a napomáha predchádzať mnohým nežiadúcim vedľajším účinkom počas tohto obdobia.

· Aj u mužov sa centrálny nervový systém a žľazová sieť postupne podrobujú zmenám, ktoré spôsobujú degeneráciu významných telesných funkcií. To sa môže tiež zmierniť pravidelným užívaním kremeliny DiatomPlus.

· spolupracuje s ďalšími antioxidantmi na zabránení predčasného starnutia a tiež aby sa zachovala mladosť a sviežosť.

· antioxidanty, ako organický oxid kremičitý, chránia pred nebezpečným žiarením

· môže pomôcť zabrániť vzniku obličkových kameňov a uzdraviť infekcie močového systému. Je prirodzené diuretikum, ktoré môže zvýšiť vylučovanie moču až o 30% čím eliminuje systém odstraňovania vody a obnovuje normálnu funkciu týchto životne dôležitých orgánov.

· dostatočné množstvo oxidu kremičitého v tráviacom trakte znižuje zápal v celom systéme. Môže viesť k dezinfekcii v oblasti žalúdočného a črevného kataru a odstráneniu žalúdočných problémov. Kremelina môže upraviť stolicu a zabrániť zápche.

· môže pomôcť normalizovať tkanivo hemoroidu.

· môže zmierniť ťažkosti s chrbtom, ktoré často postihujú prevažne seniorov.

·Oxid kremičitý sa preukázal ako veľmi účinný pri liečbe ženských výtokoch, abscesoch, žalúdočných problémoch, krčku maternice a zápaloch prsných žliaz.

·  znižuje riziko zápalu stredného ucha.

·  stimuluje imunitný systém.

·  normalizuje krvný obeh a reguluje vysoký krvný tlak (hypertenzia).

·  mierni závrat, bolesť hlavy, bzučanie v ušiach a nespavosť.

·  môže pomôcť pri cukrovke syntézou inhibítora elastázy cez pankreas.

·  môže zabrániť tuberkulóze.

·  pomáha pri reumatizme.

·  stimuluje metabolický proces a delenie buniek.

·  môže oddialiť starnutie v tkanive mladších ľudí.

·  zvyšuje mobilitu a znižuje následky pri osteoartritíde a sklerotických stavoch.

·  skrášľuje vlasy, dodáva im lesk, pružnosť a silu.

·  predlžuje a spomaľuje starnutie pleti a zabraňuje tvorbe vrások

 

Doporučujeme dlhodobú detoxikáciu prírodnou horninou:

Trvá od 20 dní, v prípade špecifických potrieb aj dlhšie.

Dlhodobá, rozumne nastavená detoxikácia je bezpečná a využíva prirodzené procesy nášho tela. Praktiky takejto detoxikácie sú jemnejšie a môžu sa teda praktizovať dlhodobo. Nepociťujete hlad, neužívate podporné tabletky alebo nápoje, samozrejme sa súbežne zdravujeme ľahko a striedmo.

Začiatok detoxikácie môže byť náročný. Odstraňovanie toxínov z tela môže so sebou zo začiatku priniesť počas prvých dní skôr únavu alebo malátnosť. Najmä ak ste boli zvyknutý na pravidelný príjem kofeínu či cukru. Je to prirodzený počiatočný stav. Preto je dobré v tomto období zvoľniť tempo a dopriať si dostatok spánku, využite napríklad na detox dovolenku, alebo začnite víkendom.

Vyplavovanie toxínov môže spôsobiť aj zápchu. Pite preto dostatok tekutín, najlepšie obyčajnú čistú vodu.


Kedy detox nie je vhodný?

Detox je pre telo určitou záťažou, a preto ho nepodstupujte:

pri aktuálnej viróze, v tehotenstve, pri poruche príjmu potravy – anorexia, bulimia, ak máte diagnostikovanú rakovinu, pri cukrovke, ak trpíte ochorením obličiek, ak máte vredy v zažívacom ústrojenstve, či iné závažné ochorenie

 

Naša KREMELINA

je zvlášť upravená pre konzumáciu človekom, alebo zvieratmi. Zaručuje nejlepšie možné pôsobenie a vstrebateľnosť v ľudskom tele.

 Dr. Andreas L. Kalcker: „Kremelina je vynikajúca na očistu od črevných parazitov.“

je100% prírodná (diatomická hornina) s obsahom oxidu kremičitého (približne 80 %) a oxidom železa (približně 1 %). Prášok neobsahuje žiadne aditíva, farbivá, alebo dochucovadlá.

je tiež známa ako ,,tráva mora” či “starobilý poklad”, ktorú mnohí nadšenci a odborná verejnosť nazývajú tiež najlepšie zachovaným tajomstvom matky prírody a skutočným minerálnym zázrakom pre ľudské zdravie.


Návod na použitie:

 prášok rozmiešajte vo vode, ovocnom džúse, alebo inom ľubovoľnom nápoji. Prášok sa Nerozpustí hneď, preto tekutinu niekoľko-krát pri pití premiešajte, abyste zabránili jeho usadzovaniu. Nadbytočné množstvo telo vylúči.

Užívajte min. 20 dní. Doporučujeme opakovať, aspoň s 20dennou prestávkou

2–3krát do roka.

Spotrebujte do: viď. Obal